Dat kan verschillende redenen hebben, maar de meest voorkomende is dat je niet inlogt en/of probeert een ‘classic license’ te activeren (die echter niet meer bestaat).
Iedereen ‘in de BeneLux’ heeft een subscription versie. Daarom moet je klikken op de knop ‘Sign In’ en nooit op ‘Add classic license’.
Vervolgens kan je jouw mailadres waar je subscription op geregistreerd staat (TrimbleID) en paswoord ingeven (zal een webbrowser opengaan hiervoor) en zal SketchUp opstarten. Dit is eenmalig, de volgende maal zal SketchUp gewoon opstarten.
LET OP: vergeet niet om in jouw versie 2024 ‘uit te loggen’. (sign out) : dat doe je als je jouw (oude) SketchUp versie opent en rechtsboven op het icoontje klikt en kiest voor ‘sign out’.